Otwarta Edukacja

E-learning jest jednym z kluczowych obszarów działań Fundacji. Tworzymy kursy i prowadzimy szkolenia na portalu: https://otwartaedukacja.pl.

Działalność wydawnicza

Fundacja poprzez własne wydawnictwo „Verbu” (https://verbu.pl/) publikuje własne opracowania – głównie związane z działalnością edukacyjną. Zdecydowana większość publikacji jest całkowicie darmowych (open source). Portal verbu.pl umożliwia tworzenie własnych publikacji w oparciu o technologię GitBook.

Edukacja +

We współczesnej edukacji coraz większą rolę odgrywają pozaformalne formy zdobywania wiedzy i kompetencji. Jeśli jako społeczeństwo nie chcemy utracić wpływu na kształcenia młodzieży w procesie edukacji – konieczne są zmiany dostosowujące system nauczania do nowych warunków. Zapraszamy doi zapoznania się z jednym z projektów, ukazujących adekwatną do tej sytuacji strategię działania jest EDUKACJA+.

Czytaj więcej »

Darmowe kursy

W związku z gwałtownym rozwojem zdalnej edukacji (spowodowanym pandemią) udostępniliśmy szereg darmowych kursów na platformie https://elearning.otwartaedukacja.pl/ Szczególnie polecamy: Kurs programowania dla nauczycieli Ekonomia godnego społeczeństwa

Czytaj więcej »

Programowanie w szkole

W związku z wprowadzeniem nauczania programowania od najmłodszych lat, przygotowaliśmy cały szereg materiałów, które mogą wspomóc ten proces. Zapraszamy: https://otwartaedukacja.pl/programowanie-w-szkole

Czytaj więcej »